Girona - Granada CF, wynik meczu 7-0

Spektakularne widowisko miało miejsce na Estadi Municipal de Montilivi, kiedy to Girona zmierzyła się z Granadą CF w ostatniej, 38. kolejce La Liga. Mecz, rozegrany w piątkowy wieczór, zakończył się miażdżącym zwycięstwem gospodarzy 7-0, po tym jak już do przerwy prowadzili 3-0. To spotkanie na długo pozostanie w pamięci kibiców, którzy mogli obserwować prawdziwy popis swoich ulubieńców.

Mecz między Girona a Granada CF: Dominacja gospodarzy na Estadi Municipal de Montilivi

24 maja 2024 roku na Estadi Municipal de Montilivi, Girona podejmowała Granadę CF w ramach 38. kolejki La Liga. Mecz rozpoczął się o godzinie 19:00 i zakończył się wynikiem 7-0 na korzyść gospodarzy. Spotkanie sędziował Alejandro Muniz Ruiz z Hiszpanii.

Przebieg meczu: Minuta po minucie

Od pierwszego gwizdka sędziego atmosfera na stadionie była elektryzująca. Kibice Girony nie zawiedli, tworząc niesamowite wsparcie dla swojej drużyny. Już w 30. minucie Eric García otworzył wynik meczu, po doskonałym podaniu od Viktora Tsyhankova. To był zaledwie początek emocji.

Zaledwie trzy minuty później, w 33. minucie, Viktor Tsyhankov podwyższył na 2-0 po świetnej asyście Miguela Gutiérreza. Girona dominowała w każdym aspekcie gry, a Granada miała trudności, by znaleźć swoje tempo.

W 36. minucie Sergio Ruiz Alonso z Granady otrzymał żółtą kartkę za ostry faul. Napięcie rosło, a w 39. minucie Facundo Pellistri również został ukarany żółtą kartką. Emocje wzrosły jeszcze bardziej, gdy w 43. minucie kolejną żółtą kartkę zobaczył Ricard Sánchez.

Tuż przed przerwą, w 44. minucie, Artem Dovbyk zdobył trzecią bramkę dla Girony, co dało gospodarzom pewne prowadzenie 3-0. Tuż przed końcem pierwszej połowy, w 45. minucie, Portu z Girony został ukarany żółtą kartką za niesportowe zachowanie.

Druga połowa rozpoczęła się z jeszcze większym impetem. W 54. minucie Viktor Tsyhankov ponownie wpisał się na listę strzelców, tym razem po podaniu od Savinho. Było 4-0, a Granada była w szoku.

Granada nie miała szczęścia tego wieczoru. W 61. minucie Facundo Pellistri otrzymał swoją drugą żółtą kartkę, co oznaczało czerwoną kartkę i wykluczenie z gry. Minutę później, w 62. minucie, José Callejón również zobaczył żółtą kartkę.

Girona nie zwalniała tempa. W 75. minucie Artem Dovbyk zdobył swoją drugą bramkę, podwyższając na 5-0 po asyście od Cristiana Stuani. Zaledwie trzy minuty później, w 78. minucie, Stuani sam wpisał się na listę strzelców po podaniu od Dovbyka. Było już 6-0.

Końcówka meczu to dalsza dominacja Girony. W 82. minucie Eric García z Girony otrzymał żółtą kartkę. Mimo to, gospodarze nie przestawali atakować. W ostatniej minucie regulaminowego czasu gry, Artem Dovbyk skompletował hat-tricka, ustalając wynik meczu na 7-0.

To była niezwykła noc dla kibiców Girony, którzy mogli świętować jedno z najbardziej spektakularnych zwycięstw swojego zespołu. Granada CF będzie musiała przeanalizować to spotkanie i wyciągnąć wnioski na przyszłość. Dla Girony to triumfalne zakończenie sezonu na domowym stadionie.